Вторият в голмайсторската листа в елита Иван Цветков за пореден път беше пренебрегнат и не получи повиквателна за националния отбор.
Любопитното е, че Цветков е може би единственият български футболист играл в първенства като холандското и турското и нито един път до момента не е получавал повиквателна за националния отбор. А гаврата спрямо него продължава и до ден днешен, като нито един национален селекционер не се осмели да го повика, макар и в националния по едно време да нямаше нито един нападател, който да може да бележи.
Възрастта обаче не е никакъв фактор тук, в отбора беше повикан капитанът на Черно море Георги Илиев, чийто качества никой не оспорва, но защо и Цветков не попадна в списъка? За сметка на това в националния отбор беше върнат Валери Божинов, който вкара първия си гол от почти половин година насам, последния гол на Божинов беше срещу Лацио при равенството 1:1 на неговия Лече на 22 април 2012.
Освен това и в първите два мача срещу Италия и Армения се видя, че нападателите не са достатъчно ефективни. Два от головете вкара Станислав Манолев, а третия беше вкаран от Георги Миланов и двамата са халфове. Емил Гъргоров не успява да се впише добре в ролята на скрита деветка, защото просто националния ни тим играе по друга схема, различна от тази в клубния му тим Лудогорец. Ивелин Попов разочарова срещу Италия, но все пак компенсира срещу Армения с асистенция, Димитър Рангелов продължава да е в сериозна голова суша, след като в първите месеци в Люцерн вкарваше непрекъснато, но сега не е във форма. И единствено Илиян Мицански е в добра форма, но и той рядко бележи и се отчита повече с асистенции. На националния отбор определено му трябва играч, който може да бележи създадените положения и това определено е Цветков.
До момента благоевградчанинът е вкарал 6 гола в първенството след изиграни 7 кръга в "А" група, но явно и това не е достатъчно да бъде повикан най-накрая в националния отбор.
Снимка: Валентин Видолов/SportaBG.com