След 16-годишно прекъсване Ботев постигна победа над Левски. Пловдивчани победиха отбора от София с 2:0 в 17-я кръг на първенството на България.
Двубоят започна равностойно, като гостите от София овладяха инициативата в средата на терена и опитаха няколко атаки към вратата на Ботев, но без особен успех. Въпреки това Ботев първи достигнаха до положение за гол. В 20-а минута след центриране на Борис Галчев в наказателното поле на Левски Бобан Грънчаров отправи удар с глава, който премина на около метър покрай вратата на Левски.
Малко по-късно удар на Прохазка от Левски премина на сантиметри от страничната греда на Ботев, като това беше най-чистото положение за "сините" през първата част.
В 28-а минута отново Бобан Грънчаров намери топката в наказателното поле на Левски с глава, като този път топката влезе в мрежата на Пламен Илиев за 1:0.
През второто полувреме "сините" вдигнаха оборотите, но трудно достигаха до положение за гол, при едно такова Станислав Ангелов отправи удар към вратата на Ботев, който беше слаб и защитник на Ботев изби топката пред голлинията на своята врата. 60-а минута на срещата се оказа повратна за крайния и изход. Тодор Неделев проби по десния фланг на нападението на Ботев и бе съборен от Станислав Ангелов, а главният арбитър Станислав Тодоров показа втори жълт и съответно червен картон на капитана на Левски. Само 4 минути след това "канарчетата" решиха всичко в своя полза с втори гол в срещата. Отново след добра атака на Тодор Неделев отдясно младокът намери непокритият Иван Цветков в наказателното поле, откъдето нападателят разстреля Пламен Илиев за втори път в мача.
В 70-а минута Борис Галчев извърши изключително грубо нарушение срещу Дъстли Мюлдер, но Станислав Тодоров не посмя да покаже втори жълт картон на играча на Ботев.
Така Ботев победи и поне за 24 часа зае 4-то място в класирането, Левски пък остана втори, но при победа на Лудогорец утре шампионите ще дръпнат с 4 точки на върха.