You are here:   Home БГ Футбол А група Лудогорец Стойчо Стоев: Не преговарям с други отбори, искам да остана в Лудогорец

Стойчо Стоев: Не преговарям с други отбори, искам да остана в Лудогорец

Вторник, 08 Април 2014 20:40 Иван Ангелов

Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев коментира пред ТВ7 предстоящия мач от българското първенство срещу Левски. Срещата е утре (9 април) от 19:15 часа. Стоев отбеляза, че има известна умора във футболистите, но е спокоен преди сблъсъка с Левски.

 

"Всичко е нормално, още повече, че не сме герои, за да бъдем 53 мача на висота. Неминуемо има и двубои, в които не се представяш добре. Нормално е да се натрупа умора. Миналата година по това време са изиграни 23-24 срещи и разликата е огромна. Има и психическа умора", заяви наставникът на Лудогорец.

Треньорът на Лудогорец призна, че тимът му ще играе атакуващо срещу "сините". "Винаги играем така. Даже не умеем да се защитаваме като отбор – да се наредим отзад и само да се браним. Философията ни е такава, че се стремим да изповядваме по-офанзивен футбол и въз основа на него да печелим, както става в повечето случаи", каза още той.

Независимо от добрата преднина, която шампионите имат пред конкурентите си – 8 точки, Стойчо Стоев не бърза да празнува. "В първата седмица е доста завързано, тъй като всеки може да бие всеки или евентуално да открадне някоя точка, както се получава до сега. Вече няма противник, срещу който да си спокоен, че излизаш и печелиш. Всеки си има своите качества, достойнства и се стреми да ги покаже. За това ни остават още 8 сериозни двубоя", продължи той, след което допълни, че е рано да се говори за титла.

Стойчо Стоев отрече спекулациите, че е преговарял с чуждестранни отбори. Той и ръководството на разградчани все още не са обсъждали негов нов договор. "Това няма как да стане, тъй като собственикът е в чужбина за около 15-20 дни. Евентуално след това можем да седнем за преговори. Доста започна да се спекулира за контракта. Когато му дойде времето ще говорим и евентуално можем да стигнем до някакво споразумение. Принципно аз съм доволен в Разград и това, което постигнах като треньор, го дължа на Лудогорец. От тази гледна точка със задоволствие бих продължил да работя тук. Но във футбола нищо не се знае. Но с чужди отбори не съм преговарял. Само аз не знаех за това. Лудогорец създаде интерес в Европа и има към мен и футболистите. Ако го няма това, значи сме непозната птичка в Европа, която е минала като комета. Интересът показва, че сме свършили добра работа", завърши Стоев.

Контузени са Александър Барт и Витиня, които заедно със Светослав Дяков пропускат мача с Левски, а Александър Александров е наказан. Стоев и неговият щаб в последния момент ще преценят дали Христо Златински ще може да влезе в игра.