You are here:   Home Европейски футбол Германия На фокус: Новаците в "Бундеслигата"

На фокус: Новаците в "Бундеслигата"

Неделя, 05 Август 2012 13:10 Денислав Иванов

Екипът на SportaBG.com продължава рубриката си "На фокус: Новаците". До момента ви представихме новите членове на българските "А" и "Б" група, както и новаците в "Премиършип". Сега ще ви предложим всичко най-интересно за отборите, които спечелилиха промоция за  "Първа Бундеслига".

За елита на немския футбол за новия сезон се класираха Айнтрахт (Франкфурт),  Гройтер Фюрт и Фортуна (Дюселдорф).

 

Айнтрахт (Франкфурт):

Отборът е основан през 1899г. и е от град  Франкфурт на Майн. През новия век единственият по-голям успех на "орлите" е през 2006, когато стигат до финал за Купата на Германия, но претърпяват поражение от Байерн Мюнхен. Айнтрахт е един от традиционните отбори в "Първа Бундеслига", но през сезон 2010/11 изпадна. Във второто ниво на немския футбол тимът от Франкфурт прекара само един сезон, след като завърши на второ място и спечели директна промоция за елита. Повечето от играчите, както и старши-треньорът Фее имат нужния опит в "Първа Бундеслига" и дори могат да търсят по-предно класиране в първия сезон след завръщането си.

Успехи:
-    Германски шампионат: 1959 г.
-  Купа на Германия: 1974 г., 1975 г., 1981 г., 1988 г.
-   Купа на УЕФА : 1980 г.
-  Купа Интертото : 1967 г.

Гройтер Фюрт:

Тимът е основан през 1903г. в град Фюрт, провинция Бавария, известен преди всичко с футболното си подразделение. Най-големите успехи на отбора са трите шампионски титли на Германия през 1914, 1926 и 1929 г. под името Фюрт. Настоящего наименование на клуба - Гройтер Фюрт, става факт чак през 1996 година, когато се обединяват клубовете Фюрт и ТСВ Фестенбергсгройт.

Клубът играе домакинските си срещи на стадион 'Троли Арена", който е с капацитет за 15 200 души. През изминалия сезон във Втора Бундеслига, Гройтер Фюрт бе най-постоянен в изявите си от всички отбори и логично завърши кампанията на първо място.

Отборът привлече за новия сезон много млади футболисти -  Золтан Щийбер, Ласе Собийх, Баба Рахман, Томас Пледл, Михаел Ефеле, Танос Пецос и Илир Аземи. Всички те са до 23 годишна възраст. Единствените по-опитни играчи, с които Фюрт подписа са вратарите Иса Ндой и Волфганг Хесл, дошли от т Волин Луцк и Динамо Дрезден.

Успехи:

Шампион на Германия -  1914г., 1926г., и 1929 г.

ФК Фортуна (Дюселдорф) :

Фортуна Дюселдорф е основан през далечната 1895г. в дюселдорфския квартал Флингерн. В миналото често са били наричани "флингеранците" Най-големите успехи в историята на отбора са титлата на Германия през 1933 г., както и финала в турнира за Купата на носителите на национални купи през 1979 г.

През кампаниите 1966/67, от 1971 до 1987, от 1989 до 1992 и от 1995 до 1997 г. Фортуна Дюселдорф е член на Първа Бундеслига, заемайки 17. място във вечното класиране на германската елитна дивизия.

През 80-те години на ХХ век започва западането на клуба, който през годините постепенно се свлича до четвърта дивизия на Германия, където прекарва сезоните в периода 2002 - 2004 г. След това се постига консолидиране и през 2008 г. Фортуна си извоюва право на участие в новооснованата Трета лига. След успех с 1:0 над аматьорския отбор на Вердер Бремен през май 2009 г., дюселдорфци завършват групата на второ място, а с това и правото да играят във Втора Бундеслига от сезон 2009/10. Доста изненадващо завършват на трето място във втория ешелон на немския футбол и стигат до бараж за влизане в елита, в който отстраняват Херта и се завръщат в "Първа Бундеслига".

Успехи:

Шампион на Германия - 1933г.
Финалист за КНК - 1979г.

 

ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА "На фокус: Новаците":